Продаж металопластикових вікон та дверей в Сумах

ФОП ДЕМЕХІНА Ж.Н.
+38 066 580 6503

Нормальна вологість у приміщенні чи чому «пітніють» вікна?

При встановленні пластикових вікон потрібно враховувати показники вологості. Висока вологість повітря у приміщенні, у поєднанні з низькою температурою навколишнього середовища за вікном у холодну пору року, призводять до суттєвої конденсації вологи на склопакетах та укосах. Ви, природно, шукаєте причини того, що відбувається, і перше, що спадає на думку – або Вам продали погані вікна, або неякісно їх встановили. Але…
Виявляється, майже завжди, причиною утворення конденсату на вікнах і укосах є порушення вентиляції в приміщенні. Коли проектували будинок, передбачалося, що надходження свіжого повітря в квартиру здійснюватиметься безпосередньо через вікна. До заміни вікон повітря потрапляло у квартиру у вигляді протягів через щілини та нещільний притвор стулок. Пластикові вікна, на відміну від дерев’яних, – герметичні, а отже – жодних протягів! І зайвій волозі треба кудись подітися. Вона не випаровується через щілини, а залишається на вікнах.
Наступне. Можливо, будинок старий та вентиляція засмітилась. Перевірити це просто – прикладіть до вентиляційних отворів аркуш паперу. Якщо він не втримався на потязі повітря, значить, вентиляція засмічена.
Ще один фактор появи додаткової вологи у приміщенні – квіти. Квіти, що стоять на підвіконні, перекривають доступ теплого повітря, що йде від батарей знизу, і виділяють власну вологу, даючи додатковий стимул для «сліз».
Є, на жаль, й інші причини вікон, що «плачуть». Якщо при зміні вікон отвір занадто «заглибили», відсунувши рами від батареї, скло перестає досить прогріватися, і «плачевний» результат очевидний. Широке підвіконня теж не найкращий друг склопакетів, а закриті декоративними гратами батареї – тим більше.
З появою пластикових вікон з’явилося таке поняття як нормативна вологість у приміщенні, підтримка якої здійснюється за допомогою постійного контролю та регулярних провітрювань приміщення. Відповідно до Будівельних Норм та Правил, рівень вологості у приміщенні на рівні 50-55% вважається нормальним. Але з цим складно повністю погодитися, тому що влітку в квартирі, що провітрюється, вологість дійсно буде знаходиться в цьому діапазоні, а взимку в тій же квартирі відносна вологість буде значно нижчою, і за класифікацією приміщення потрапить у розряд сухих. Найчастіше нормальна вологість на позначці 50-55% фігурує в аспекті, що визначає так звану зону комфорту, в діапазоні понять «вологість-температура». Найбільш комфортно більшість людей почуваються при температурі 20-21°C та відносній вологості 50-55%. Це в теплу пору року, але взимку все не зовсім так. Зі зниженням температури на вулиці вміст вологи в повітрі різко падає. При нормальній вентиляції приміщення, зовнішнє сухе повітря потрапляє до приміщення, перемішується з внутрішнім та нагрівається. Цей процес знижує відносну вологість та встановлює рівень нормальної вологості у приміщенні. Особливо точно поняття нормальної вологості визначають санітарні норми для опалення та кондиціювання. У холодний (зима) і перехідний (весна і осінь) періоди року в зоні житлових приміщень оптимальними вважаються температура 20-22°C і вологість повітря 30-45%. Однак для людини комфортна вологість повітря 50-55% не просто так. Справа в тому, що за таких умов система дихання функціонує в оптимальному режимі. Якщо постійно дихати сухим повітрям, то слизова оболонка органів дихання зазнає сильного навантаження. Люди, які дихають повітрям з вологістю 50-55%, хворіють значно рідше за тих, хто дихає сухим повітрям. Але з іншого боку, якщо приміщення перезволожене, то при морозах ми отримуватимемо конденсат на склопакетах. То як нам визначити, яка вологість повітря вважається нормальною? Все просто: треба виміряти рівень вологості в обжитій вентильованій квартирі. Той рівень вологості, який склався природним чином, і буде нормальним.
На що звернути увагу при виборі пластикових вікон і подальшої їх експлуатації, щоб, по можливості, уникнути таких проблем? Вікно, звичайно ж, має бути якісне, з надійною фурнітурою, індивідуально підібране у кожну кімнату Вашого житла та правильно встановлене. Особливу увагу потрібно приділити склопакету, його функціональності та енергоефективності. Чим товщий склопакет, тим менша ймовірність його запотівання. У процесі експлуатації не забувайте доглядати свої вікна і частіше провітрюйте приміщення.