Новини
Нормальна вологість у приміщенні чи чому «пітніють» вікна?
При встановленні пластикових вікон потрібно враховувати показники вологості. Висока вологість повітря у приміщенні, у поєднанні з низькою температурою навколишнього середовища за вікном у холодну пору року, призводять до суттєвої конденсації вологи на склопакетах та укосах. Ви, природно, шукаєте причини того, що відбувається, і перше, що спадає на думку – або Вам продали погані вікна, або неякісно їх встановили. Але…
Виявляється, майже завжди, причиною утворення конденсату на вікнах і укосах є порушення вентиляції в приміщенні. Коли проектували будинок, передбачалося, що надходження свіжого повітря в квартиру здійснюватиметься безпосередньо через вікна. До заміни вікон повітря потрапляло у квартиру у вигляді протягів через щілини та нещільний притвор стулок. Пластикові вікна, на відміну від дерев’яних, – герметичні, а отже – жодних протягів! І зайвій волозі треба кудись подітися. Вона не випаровується через щілини, а залишається на вікнах.
Наступне. Можливо, будинок старий та вентиляція засмітилась. Перевірити це просто – прикладіть до вентиляційних отворів аркуш паперу. Якщо він не втримався на потязі повітря, значить, вентиляція засмічена.
Ще один фактор появи додаткової вологи у приміщенні – квіти. Квіти, що стоять на підвіконні, перекривають доступ теплого повітря, що йде від батарей знизу, і виділяють власну вологу, даючи додатковий стимул для «сліз».
Є, на жаль, й інші причини вікон, що «плачуть». Якщо при зміні вікон отвір занадто «заглибили», відсунувши рами від батареї, скло перестає досить прогріватися, і «плачевний» результат очевидний. Широке підвіконня теж не найкращий друг склопакетів, а закриті декоративними гратами батареї – тим більше.
З появою пластикових вікон з’явилося таке поняття як нормативна вологість у приміщенні, підтримка якої здійснюється за допомогою постійного контролю та регулярних провітрювань приміщення. Відповідно до Будівельних Норм та Правил, рівень вологості у приміщенні на рівні 50-55% вважається нормальним. Але з цим складно повністю погодитися, тому що влітку в квартирі, що провітрюється, вологість дійсно буде знаходиться в цьому діапазоні, а взимку в тій же квартирі відносна вологість буде значно нижчою, і за класифікацією приміщення потрапить у розряд сухих. Найчастіше нормальна вологість на позначці 50-55% фігурує в аспекті, що визначає так звану зону комфорту, в діапазоні понять «вологість-температура». Найбільш комфортно більшість людей почуваються при температурі 20-21°C та відносній вологості 50-55%. Це в теплу пору року, але взимку все не зовсім так. Зі зниженням температури на вулиці вміст вологи в повітрі різко падає. При нормальній вентиляції приміщення, зовнішнє сухе повітря потрапляє до приміщення, перемішується з внутрішнім та нагрівається. Цей процес знижує відносну вологість та встановлює рівень нормальної вологості у приміщенні. Особливо точно поняття нормальної вологості визначають санітарні норми для опалення та кондиціювання. У холодний (зима) і перехідний (весна і осінь) періоди року в зоні житлових приміщень оптимальними вважаються температура 20-22°C і вологість повітря 30-45%. Однак для людини комфортна вологість повітря 50-55% не просто так. Справа в тому, що за таких умов система дихання функціонує в оптимальному режимі. Якщо постійно дихати сухим повітрям, то слизова оболонка органів дихання зазнає сильного навантаження. Люди, які дихають повітрям з вологістю 50-55%, хворіють значно рідше за тих, хто дихає сухим повітрям. Але з іншого боку, якщо приміщення перезволожене, то при морозах ми отримуватимемо конденсат на склопакетах. То як нам визначити, яка вологість повітря вважається нормальною? Все просто: треба виміряти рівень вологості в обжитій вентильованій квартирі. Той рівень вологості, який склався природним чином, і буде нормальним.
На що звернути увагу при виборі пластикових вікон і подальшої їх експлуатації, щоб, по можливості, уникнути таких проблем? Вікно, звичайно ж, має бути якісне, з надійною фурнітурою, індивідуально підібране у кожну кімнату Вашого житла та правильно встановлене. Особливу увагу потрібно приділити склопакету, його функціональності та енергоефективності. Чим товщий склопакет, тим менша ймовірність його запотівання. У процесі експлуатації не забувайте доглядати свої вікна і частіше провітрюйте приміщення.
Догляд за вікном
Догляд за вікном.
Будь-яке вікно, як дерев’яне, так і пластикове, потребує догляду. Недостатньо поставити його якось і не дбати про нього. Ми можемо допомогти вам зробити це правильно.
Мийка вікон.
Для миття можуть використовуватися як спеціальні миючі засоби (які не містять розчинники та ацетон), так і звичайний мильний розчин. Мити потрібно не лише скло, а й раму. Уникайте подряпин та ударів по зовнішній поверхні профілів.
Провітрювання.
Металопластикові вікна відрізняються від дерев’яних високою герметичністю, тому для попередження «запотівання» (випадання конденсату) на склопакеті ми рекомендуємо провітрювати приміщення 2-3 рази на день по 10-15 хвилин.
Ущільнювач.
Для того, щоб вікна та двері не пропускали протяги та воду, а ущільнювач зберігав свою еластичність, протирайте його 2 рази на рік силіконовою олією або гліцерином. Це продовжить термін служби Ваших ущільнювачів.
Віконна ручка.
Ручка несе на собі одне з головних навантажень у вікні. І якщо вона розхиталася від частого використання, необхідно лише повернути декоративну планку, яка знаходиться під нею, з вертикального горизонтального положення і затягнути гвинти, що знаходяться під планкою.
Водовідведення.
У кожному вікні передбачені спеціальні канали, що відводять назовні вологу, яка може накопичуватися всередині профілю в результаті конденсації. Водовідвідні канали розташовані у нижній частині рами, їх можна легко помітити, відкриваючи стулку. Не забувайте стежити за станом цих каналів і іноді прочищати їх від бруду.
Фурнітура.
У наших вікнах використовується високоякісна фурнітура, але догляд потрібен усім елементам вікна. Ми рекомендуємо 1-2 рази на рік змащувати всі рухомі частини олією, що не містить кислот та смол. Для протирання фурнітури використовуйте миючі засоби, що не руйнують антикорозійного покриття.
Дотримання цих простих рекомендацій дозволить Вам зберегти працездатність вікон на багато років!
Блокуючий замок BSL
Замки BSL – це гарантія додаткової безпеки в будинку та безпеки Вашої дитини, зокрема. Прості в монтажі та експлуатації замки дозволять швидко та якісно організувати додатковий захист від випадання дитини з вікна та від проникнення до будинку непроханих гостей. Концепція застосування «Бейбі Сейф Лок» полягає у трьох словах: надійно, швидко, просто.
Переваги блокуючого замку BSL:
- Гарантія безпекиВаших дітей.
- Додатковий захист від несанкціонованого проникнення до приміщення.
- Підходить для всіх типів металопластикових та дерев’яних конструкцій, незалежно від типу фурнітури та профілю.
- Легкість встановлення: не вимагає спеціальних навичок та виклику майстра.
- Блокує лише поворотну функцію стулки та допускає провітрювання приміщення.
- У комплекті два ключі. Червоний тримач нагадає про забутий у замку ключ.
- Не потрібний ключ при кожному відкриванні стулки, на відміну від ручки з ключем.
- Можливість використання одного ключа для всіх блокаторів.
- Компактний розмір та естетичний зовнішній вигляд.
- Високоякісні матеріали: гарантія 300 000 відкриттів.
Дитячий замок BSL – збереже найдорожче!